تولید بیش از سه میلیون مگاوات ساعت برق در ۶ ماهه اول سال

نیروگاه گازی خلیج فارس در ۶ ماهه اول سال با تولید بیش ازسه میلیون مگاوات ساعت انرژی برق، سهم بسزایی در عبور از پیک تابستان ۱۴۰۱ در جنوب کشور ایفا کرد.
تولید بیش از سه میلیون مگاوات ساعت برق در ۶ ماهه اول سال

به گزارش شستا رسانه، محمد مهنی نژاد مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس گفت: همچون سالهای گذشته در هوای بسیار گرم استان هرمزگان که در بعضی از روزها دما به بالای 50 درجه سانتیگراد نیز می رسید با همت بالای کارکنان متخصص و زحمتکش، نیروگاه گازی خلیج فارس با تولید سه ملیون و30 هزار و 852 مگاوات ساعت انرژی برق توانست سهم موثری در کمک به شبکه برق کشور و عبور از پیک تابستان در جنوب کشور ایفا کند.

مهنی نژاد اظهار نمود؛ آمادگی تولید نیروگاه گازی خلیج فارس با توجه به قراردادهای دو جانبه و خارج از بازار برق کارفرما به دو میلیون و 815 هزار و692 مگاوات ساعت رسید.

دیگران چه می خوانند:

همچنین با توجه به پایان پیک تابستان 1401 برنامه ریزی برای انجام به موقع تعمیرات اساسی، بازدید های دوره‌ای، تعمیرات و اقدامات پیشگیرانه واحدهای این نیروگاه در دستور کار قرار می گیرد.

لازم به ذکر است؛ نیروگاه گازی خلیج فارس با شش واحد گازی با قدرت نامی 165 مگاوات ساعت در فاصله 45 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و 11 کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید برق990 مگاوات می باشد.

تولید بیش از سه میلیون مگاوات ساعت برق در ۶ ماهه اول سال

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟