بانک مسکن همچنان در صدر حامیان تامین مسکن

بانک مسکن در شرایطی که بسیاری بانک‌ها از حمایت مالی و تسهیلاتی مسکن سر باز می‌زنند و نگاه نگران اقشار کم‌درآمد و ضعیف را با کمبود منابع تامین پس می‌زنند، در عملکرد هفت ماهه سال ۱۴۰۱ خود تنها مبلغ ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۶/۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
بانک مسکن همچنان در صدر حامیان تامین مسکن

عملکرد بانک مسکن در هفت ماهه ی اول سال جاری در پرداخت تسهیلات، برابر با کل پرداختی سال گذشته است. پرداخت تسهیلاتی که نه تنها در بخش مسکن بوده بلکه حمایت‌ها و مشارکت‌های مدنی را نیز دربر داشته است. اقدام خداپسندانه و قابل تقدیر بانک مسکن در اعطای تسهیلات خصوصا برای اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر سبب شده تا این بانک همچنان در صدر حامیان مالی تامین مسکن و مشارکت های مدنی باشد.
رویکرد این بانک در طرح نهضت ملی مسکن از زمان شکل گیری این طرح در فضای اقتصادی کشور براساس برنامه‌های تبیینی و جدی دولت سیزدهم در کمک به خانه دار کردن مردم، در بانک مسکن نیز کارگروه و نشست های گوناگونی برای حمایت از این طرح برنامه ریزی و شکل گرفت که به گفته دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن، این بانک در این راستا، تاکنون نسبت به پرداخت 732 هزار میلیارد ریال تسهیلات اقدام کرده است که معادل کل تسهیلات اعطایی در سال گذشته است.
بانک مسکن تا پایان مهرماه سال جاری مبلغ کل تسهیلات اعطایی بانک مسکن از 74 هزار میلیارد تومان عبور کرده که در مقایسه با مبالغ اعطایی طی دوره مشابه سال گذشته معادل199/6 درصد افزایش داشته است. همچنین تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی بانک مسکن طی هفت ماهه سال جاری بیش از 45 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با نوع تسهیلات اعطایی در دوره مشابه سال گذشته معادل 452/5 درصد افزایش داشته است.
بر همین اساس، تسهیلات اعطایی در بخش‌های مختلف بانک مسکن نشان‌دهنده همچنان در صدر بودن این بانک در حمایت از اقشار کم‌درآمد و کمک تامین مالی برای خانه‌دار شدن است به نحوی که این بانک در بخش خرید سال 1401 تا پایان مهرماه بیش از 8 هزار و 600 میلیارد تومان پرداخت کرده که این تسهیلات در بخش‌های مسکن و غیر مسکن پرداخت شده است. تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش جعاله هم طی هفت ماهه سال جاری مبلغ 3 هزار و 300 میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل 6/60 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
بنابر اعلام سرپرست بانک مسکن، پرداخت تسهیلات خرید (بخش‌های مسکن و غیر مسکن) این بانک در مقایسه با سال گذشته دارای افزایش معادل 105/5 درصدی است که این رشد اعطای تسهیلات در سال جاری نشان دهنده حضور فعال این بانک در برنامه‌های دولت سیزدهم است. بانک مسکن سعی کرده ضمن اعطای تسهیلات در بخش مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات غیر مسکن نیز فعالانه نقش بازی کند و همین امر باعث رشد چشمگیر میزان تسهیلات‌دهی بانک شده است.
تلاش کارکنان و مجموعه بانک مسکن در سراسر کشور با تجربه اندوخته شده از سال ها مدیریت اعطای تسهیلات در پروژه های گوناگون از جمله طرح مسکن مهر ، همچنان به اعطای تسهیلات طرح ملی مسکن که در راستای خانه دار کردن اقشار مختلف مردم در حال اجراست بی وقفه و پر توان ادامه خواهند داد.

 

دیگران چه می خوانند:

 

منبع: رصد بورس

بانک مسکن همچنان در صدر حامیان تامین مسکن

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟