کد خبر : 973529
سهیلا جلودارزاده:
دوهزار کارگر گروه سام؛ منتظر نتایج دیپلماسی برای ورود مواد اولیه
خودرو برتر: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قوانین تولید را باید متناسب با تحریم‌ها بازنگری کنیم اظهار کرد: کارخانه سامسونگ که خط تولید تلویزیون خود را در دولت آقای روحانی راه اندازی کرد، حدود ۲۰۰۰ کارگر خود را معطل گذاشته است، چون به دلیل تحریم‌ها کالای اولیه به دستش نمی‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی خودرو برتر: از عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قوانین تولید را باید متناسب با تحریم‌ها بازنگری کنیم اظهار کرد: کارخانه سامسونگ که خط تولید تلویزیون خود را در دولت آقای روحانی راه اندازی کرد، حدود ۲۰۰۰ کارگر خود را معطل گذاشته است، چون به دلیل تحریم‌ها کالای اولیه به دستش نمی‌رسد.

سهیلا جلودارزاده اظهار کرد: در سیل اخیر بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل شدند و به زیر آب رفتند و به دنبال آن کارگران زیادی بیکار شدند. فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، جلساتی را برای رونق تولید برگزار می‌کند که بخشی از رونق تولید هم به ترمیم بخش‌های آسیب دیده و برگشت آن‌ها به کار مربوط می‌شود.

او در ادامه افزود:، ولی آسیبی که در اثر تحریم‌ها شاهد هستیم و شروع خواهد شد خیلی بیشتر از این است که بتوان برای آن فکری کرد. در حال حاضر کارخانه سامسونگ که خط تولید تلویزیون خود را در دولت آقای روحانی راه اندازی کرد، حدود ۲۰۰۰ کارگر خود را معطل گذاشته است، چون به دلیل تحریم‌ها کالای اولیه به دستش نمی‌رسد؛ نه کالای چینی را می‌تواند بخرد و نه کالای کره‌ای را.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: باید روابط سیاسی کشور را ترمیم کنیم و سعی کنیم متناسب با تفکر سازمان ملل و مجامع بین المللی استدلال کنیم تا تحریم‌ها از بین برود.

جلودارزاده ضمن تاکید بر اینکه باید قوانین تولید را متناسب با تحریم‌ها بازنگری کنیم اظهار کرد: ما از یک سو تلاش می‌کنیم تولید از راه‌هایی که باز است رونق پیدا کند، چون یک مسیر را که بستند دلیل نمی‌شود که همه راه‌ها بسته باشد، ولی از سوی دیگر باید مقررات صدور مجوز تولید و همچنین مقررات صادرات را آسان‌تر کنیم و واردات مواد اولیه از جا‌های دیگر تامین شود؛ لذا قوانین ما باید متناسب با تحریم‌ها بازنگری شود تا از تعطیل شدن زنجیره تولید جلوگیری کنیم.


منبع:شمانیوز
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار